Ubrania dla psów czyli o pozytywnych aspektach psiej mody.

Psia moda coraz popularniejsza

Kolorowe swetry, modne kurtki z kapturem, ocieplające kominy, płaszcze przeciwdeszczowe. To zaledwie początek produktów, jakie kryją się pod hasłem „psia moda”, gdyż rynek ubrań dla czworonogów wciąż się rozrasta. I nic dziwnego — to, co niedawno było jeszcze krytykowane, ostatecznie zostało docenione. W końcu ubrania dla psów tworzone są z myślą o tym, by zapewnić im komfort i bezpieczeństwo podczas silnych deszczy lub wysokich mrozów. Nie jest to wymysł właścicieli, którzy zaślepieni modą, chcą traktować swoje psy jak przedmioty służące im do ozdoby. Czworonogi pozbawione futra tym bardziej potrzebują czegoś, co uchroni ich w czasie długich zimowych spacerów. Jakie ubrania dla psów są więc najlepsze?

Kupowanie odzieży dla swojego pupila

Podczas kupowania odzieży dla swojego pupila, należy pamiętać o tym, by było ono przede wszystkim funkcjonalne. Czworonóg musi mieć w nim pełną swobodę ruchów, a także nie odczuwać z jego powodu żadnego dyskomfortu. Niestety właściciele często to bagatelizują i wybierają te ubrania, które według nich są po prostu ładne, co jest sporym błędem. Psia moda ma bowiem jedynie sens wówczas, gdy faktycznie przynosi zwierzętom korzyści, a nie sprawia, że wyglądają uroczo. Wszelkie sukienki lub eleganckie garnitury powinniśmy już na samym początku odrzucić na bok.
Psia moda, tak jak każda inna, rządzi się swoimi prawami. W danym sezonie jest modny fason w kolorowe wzory, w innym pastelowe odcienie. Wszystko jednak sprowadza się do jednego — ubrania muszą być funkcjonalne. Oznacza to, że powinny chronić nasze psy przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mrozy, deszcze, wiatr, śnieg. Poza tym najlepiej wybrać te produkty, które wykonane są z ekologicznych i naturalnych materiałów, gdyż nie wywołają one z pewnością u psów reakcji alergicznych.

ubrania dla psow

Podsumowanie

Na rynku odnaleźć możemy wiele różnych firm, które podjęły się tematyki psiej mody. Zwykłe ubranka kupimy w każdym sklepie zoologicznym, jednak są one często kiepskiej jakości. Dlatego podczas planowania zakupu dla swojego pupila, warto przyjrzeć się topowym markom, takim jak Hurtta, Pieski w kreski lub Wear.ChartBeat.

Napisano w Bez kategorii