Rozprawka nad przeróżnymi miejscami do spędzenia wakacji

góry

Śnimy o spędzeniu wolnego czasu w górach. Warto więc marzenia wcielić w życie i wyjechać w Tatry. Bukowina Tatrzańska to miejsce które może ci się spodobać. Jest ona bardzo kultowym ośrodkiem rozrywki. Położona w obszarze tytułowanym Skalnym Podhalem i rozłożona na grzbietach kilku pagórków. Czyni ją to wspaniałym miejscem, jakie każdego roku odwiedza wielu narciarzy i podróżników. Urlopowicze mogą korzystać z wyciągów narciarskich, tras wspinaczkowych i kolejek krzesełkowych.

noclegi w bukowinie tatrzańskiej

góry

Miejsce to jest także prestiżowym miejscem szlaków turystycznych, które zachęcają do wypraw rowerowych. Trasy proponują widoki na Babią Górę i Gorce. W okresie zimowym jest możliwe skorzystanie z gorących termów co w połączeniu z śniegiem wokoło daje niesamowite doznania. Ponad to możemy zwiedzić wiele innych intrygujących terenów. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska można znaleźć: Tarty Wysokie, a w nich Dolina Pięciu Stawów, Świnica.
O noclegi nie ma się co martwić, gdyż Bukowina Tatrzańska posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Blisko nowych i ekstra wyposażonych pensjonatów tu na Podhalu, które jest jednym z najwyżej położonych miejsc w Polsce – zachowało się wiele pensjonatów drewnianych. Co może być dodatkową atrakcją dla turystów. Również jak Budynek Domu Ludowego, który jest jedną z najogromniejszych drewnianych budowli w naszym kraju.
Przychylni mogą odprężyć się w „Terma Bukowina” (jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce) i wykorzystać dobrodziejstwo wód termalnych. Wody termalne są wodami podziemnymi o podwyższonej temperaturze. Takie baseny cieszą się wielkim zaintrygowaniem urlopowiczów i kuracjuszy lubiących kontakt z wodą.
Bukowina Tatrzańska słynie także z sporych hulanek kulturalnych i karnawałowych, urządzanych dwa razy w roku (latem i zimą), na których można zapoznać się z góralskim folklorem.
Świetne położenie oferujące bliskość:

  • Zakopanego (15km)
  • granicy Słowackiej (9km)

Daje to dodatkowe możliwości spędzenia wolnego czasu.

Napisano w Bez kategorii