Poidła dla królików- ważny element hodowli

Hodowla zwierząt futerkowych cieszy się dużą popularnością. Króliki hoduje się ze względów hobbystycznych lub na mięso, które jest bardzo cenione ze względu na swoją niską kaloryczność- zawiera mało tłuszczu, a dużo składników mineralnych i białka. Ważne, żeby zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki bytowe i dobre jakościowo wyposażenie klatek. Dzięki temu unikniemy  chorób i konieczności częstych wizyt weterynarza.poidła dla królików

Poidła dla królików- higiena i funkcjonalność

Jedną z najważniejszych rzeczy w hodowli każdych zwierząt jest zapewnienie im stałego dostępu do świeżej wody. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko  odwodnienia i związanych z nim chorób. Wodę możemy podawać zwierzętom w zwykłej misce- rozwiązanie to ma jednak szereg wad. Zwierzę może łatwo przypadkowo rozlać wodę lub zanieczyścić ją, a pijąc zanieczyszczoną wodę- zachorować. Dodatkowo miski z materiałów takich jak plastik mogą zostać pogryzione przez zwierzęta. Poidła dla królików to idealne rozwiązanie. Dzięki niemu woda jest zawsze czysta  i nie ulega rozlaniu.

Co warto wiedzieć przed zamontowaniem poidła

Poidła dla królików składają się zwykle z pojemnika na wodę, węża oraz smoczka. Pozostałe elementy, w które trzeba się zaopatrzyć, to zawór, który zabezpieczy przed wyciekiem wody oraz uchwyty i obejmy, dzięki którym zamontujemy cały system. Przy montowaniu warto pamiętać, aby wąż znajdował się poza zasięgiem zwierzęcia- inaczej może zostać przegryziony.dwarf-rabbit-3683552_960_720 System połączenia smoczków i węży z głównym zbiornikiem wody powinien być dostosowany do rozmieszczenia poszczególnych klatek. Metalowe elementy poidła dla królików powinny być wykonane ze stali nierdzewnej- ponieważ mają stały kontakt z wodą, łatwo mogą ulec korozji.

Inne akcesoria potrzebne w hodowli

Oprócz poideł dla królików warto zaopatrzyć się również w karmidełka, które ułatwią nam podawanie pokarmu zwierzętom. Dzięki nim pokarm będzie się znajdował w jednym miejscu, a sprzątanie klatek będzie prostsze.

 

Napisano w Dom, Ogród, Przyroda, rekreacja, Zwierzęta Tagi: