Parę faktów na temat unitów stomatologicznych

Stomatologia jest umiejętnością, której trzeba kształcić się przez lata, aby dojść do wprawy w najmniej wykonywanych ruchach. Wizyta u dentysty jest wielce stresująca wprost traumatyczna dla mnóstwa ludzi. To z tej przyczyny nadzwyczaj istotne jest zagwarantowanie sobie dużego komfortu z tym związanego. Nawet stomatolog, który posiada świetne zdolności bez chociażby elementarnego wyekwipowania gabinetu, nie będzie w stanie przeprowadzić ani jednego zabiegu stomatologicznego.

Gabinet stomatologiczny musi zachowywać wszystkie zasady higieny i bezpieczeństwa toteż środek robi wrażenie zimnego i sterylnego pomieszczenia. Nadaje swoistego charakteru, a za jednym zamachem jednym z najistotniejszych w wyekwipowaniu gabinetu jest unit stomatologiczny umożliwiający przeprowadzanie zabiegów w optymalnej pozycji komfortowej też dla chorego. Kiedyś fotel dentystyczny niczym się nie wyróżniał. Niekiedy można było go dopasować do sylwetki leczonego zupełnie w inny sposób niźli unity, które zawierają wszelki konieczny ekwipunek do zrealizowania operacji. Unity występują w wersjach mobilnej i stacjonarnej, mają opcję regulacji poziomu, wysokości czy kąta pochyłu, regulacje podgłówka czy innych faktorów, dzięki czemu da się ustawić je w ten sposób, by nawet bardzo trudny zabieg móc zrealizować w perfekcyjnej pozycji nie jedynie dogodnej dla lekarza, lecz również dla chorego. Unity stomatologiczne są wyposażone w spluwaczkę, ramię lampy oraz lampę ultrafioletową, trzymak na kubek, ślinociąg, skrzydło z tacką jak i końcówkami jak i skrzydło z panelem sterującym.

unity stomatologiczne


Wyekwipowanie dodatkowe można samowolnie dopasować tak, żeby umożliwić doktorowi właściwe warunki pracy w gabinecie. Cena unitów stomatologicznych waha się w granicach od 15 tysięcy do nawet ponad 100000 pln. Zdrowy uśmiech bywa równoznaczny ze zdrowym organizmem zaś należyte urządzenie gabinetu jest wygodą pracy dla stomatologa.

Napisano w Bez kategorii