Olejki eteryczne i naturalne oleje bazowe

Piękne wonie oddziałują na nasz umysł i ciało, wykorzystywane były już od starożytności. Dobroczynne działanie mieszanek zapachowych i olejków eterycznych jest doceniane od dawna przez ludzi lubujących się w obcowaniu z naturą.

olejki

Olejki eteryczne to stężone koncentraty z różnych roślin, wyjątkowo wartościowe z powodu swoich aromatów oraz obszernemu używaniu w uzdrawianiu różnorodnego rodzaju schorzeń. Aromaterapia ma swoje korzenie w starożytności, korzystali z niej już Egipcjanie. Olejki eteryczne damy radę stosować w różnorodny sposób przez podgrzanie lub rozpylanie, W trakcie masażu z wykorzystaniem olejków eterycznych, paląc zapachowe świece, dodając do wanny podczas kąpieli, robiąc inhalacje czy też kompresy. Olejki eteryczne stosowane są szeroko w kosmetykach, salonach masażu, gabinetach kosmetycznych.

Wypada oczywiście rozróżnić olejki eteryczne od mieszanek zapachowych, te drugie nie są czystymi ekstraktami więc posiadają stanowczo mniejsze zdolności lekarskie. aromaterapia aplikuje olejki eteryczne pojedynczo, jest ich blisko trzysta, sprawdzają się także w różnorodnych kompozycjach.

Masaż wykonany z pomocą olejków eterycznych jest w stanie spełniać rozmaite funkcje: pobudzającą, wzmacniającą czy relaksującą. Olejek do masażu to olej bazowy z dodatkiem wybranego olejku eterycznego, jaki wspomoże w pielęgnacji naszego ciała a także odświeży umysł. Jakim sposobem przygotowywać tego rodzaju olej? Blisko 50 ml oleju bazowego wlewamy do naczynia, dodajemy do niego w przybliżeniu 15-20 kropelek olejku eterycznego, a następnie mieszamy. Olej trzeba zabezpieczyć w ciemnej dobrze zabezpieczonej butelce, a zanim go użyjemy należy nim dobrze wstrząsnąć. Przed masażem grzejemy olej w dłoniach, żeby podnieść jego temperaturę do temperatury naszego ciała.

Aromaterapia"/

Jakie olejki eteryczne damy radę użyć do masowania? Użyjmy olejku z drzewa cedrowego, który pobudza oraz stymuluje organizm, oraz działa odkażająco oraz tonizująco. Drzewo sandałowe sprawia, że skóra staje się gładka i sprężysta, a dodatkowo wycisza i relaksuje. Geranium działa przeciwdepresyjne, korzystnie wpływa na obieg krwi, daje ulgę zmordowanym nogom. Jaśmin jest afrodyzjakiem, reguluje stan ducha a także rozluźnia mięśnie. Jak widać bogactwo Matki Natury jest ogromne, a i tak wypunktowaliśmy ledwo parę z dobroczynnych olejków eterycznych.

Napisano w Bez kategorii