Mydło marsylskie- natura i wielofunkcyjność

Choć rynek kosmetyczny wciąż się rozszerza i pojawiają się na nim coraz to nowe produkty, tradycyjne kosmetyki wciąż cieszą się dużą popularnością. Wiele osób rezygnuje z napakowanych chemią i sztucznymi substancjami zapachowymi preparatów na rzecz naturalnych kosmetyków o prostym składzie. Świetnym przykładem takiego kosmetyku jet mydło marsylskie- produkowane wyłącznie z olejów roślinnych.

Mydło marsylskie- czyli jakie?mydło marsylskie

Tradycja  produkowania mydła marsylskiego jest bardzo długa- pierwsze wzmianki o nim pochodzą z terenu Francji i są datowane na XVI wiek. Początkowo robiono je z oliwy z oliwek, później została ona zastąpiona przez inne oleje. Oryginalne mydło marsylskie musi zawierać co najmniej 72% naturalnych olejów. Jest wytwarzane według tak zwanej ,,procedury marsylskiej”- warzy się je w specjalnych, otwartych kadziach. Mydło marsylskie nie może zawierać sztucznych substancji zapachowych ani tłuszczów zwierzęcych. Oprócz olejów w jego skład wchodzą; wodorotlenek sodu lub potasu, woda, sól i gliceryna.

Działanie mydła marsylskiego

mydło marsylskieNajwiększą zaletą mydła marsylskiego jest jego delikatność. Świetnie nadaje się do cery suchej- nie powoduje jej dodatkowego przesuszenia, a jednocześnie bardzo dobrze oczyszcza. Pozostawia na skórze ochronny filtr, dzięki czemu jest ona mniej wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Jest zalecane przez dermatologów osobom cierpiącym na łuszczycę, jest także hipoalergiczne. Mydło marsylskie jest w pełni ekologiczne i biodegradowalne.

Zastosowanie mydła marsylskiego

Wielką zaletą mydła marsylskiego jest jego wielofunkcyjność. Możemy myć nim twarz i całe ciało, nadaje się również do mycia włosów. Co ciekawe, nadaje się również do kąpania zwierząt. Możemy je stosować także jako bazę do środków czystości domowej roboty- bardzo dobrze nabłyszcza parkiety. Nadaje się także do prania ubrań i odplamiania przed praniem.

 

Napisano w medycyna, Przyroda, reklama, spa, Zdrowie Tagi: