Mieć ciastko oraz zjeść ciastko – innymi słowy w jaki sposób dbać o przyrodę, używając auta

Każdy z nas pragnąłby mieszkać w zadbanym otoczeniu. Każdy z nas pragnąłby obserwować błękitne niebo i pełną piersią odetchnąć w ciągu nocnych spacerów. Pragniemy trwać w nienaruszonym cywilizacją świecie oraz równocześnie używać wszystkich ułatwień proponowanych nam za sprawą cywilizacji.

Nie da się ukryć, że jednym z najmocniej toksycznych i w tym samym czasie w największym stopniu kochanym przez człowieka wymysłem jest samochód. Producenci pojazdów mechanicznych świadomi, jakie ryzyko niesie ich produkt, starają się ulepszać go w kwestii nie wyłącznie parametrów oraz wygody, lecz także co do jego sprzyjania naturze.
Jednym z najświeższych wynalazków jest system adblue, który podobnie jak oddany do użytku w latach siedemdziesiątych katalizator, posiada jako cel unieszkodliwianie wytwarzanych przez silnik dymów.

system adblue


System adblue opiera swe oddziaływanie na płynie, który redukuje przekazywane z silnika tlenki azotu do powietrza. Jest to ciecz totalnie nieszkodliwa dla otoczenia oraz bezpośrednio dla prowadzącego. Nie jest także nadto drogi i wymagający w użytkowaniu samochodu. Jednokrotnie dolany płyn o wartości kilkudziesięciu złotych, wystarcza na kilkanaście tysięcy przejechanych kilometrów.

Pomimo tego w grupie części kierowców pojawił się sprzeciw względem temu wynalazkowi. Ponawiającym się zapytaniem, z jakim spotykają się pracownicy serwisów automobilowych, jest to o emulator adblue. Dzieje się tak z racji oprogramowania komputerów pokładowych w autach wyekwipowanych w system adblue Po wyeksploatowaniu całego płynu, nie dopuści ono na uruchomienie silnika.

Wielu rozżalonych przez ten fakt kierowców zaczęło wykorzystywać emulator adblue, który oszukuje komputer pojazdu i zezwala na jazdę mimo niedoboru płynu.
Czy wyłączanie adblue jest stosowne? Korzyści z niego się wywodzące stanowczo przekraczają pejoratywne aspekty, wobec tego niewielki wydatek nie powinien być w tym przypadku decydujący dla kierowców.

Napisano w Bez kategorii