Metro w Warszawie

Metro w Warszawie posiada dwie, popularne linie, takie jak: M1 i M2. Pozwala to mieszkańcom przemieszczać się po mieście w szybki i tani sposób, co z całą pewnością jest zaletą dla wszystkich.

Szybkie metro

Pierwsze metro, znajdujące się w Warszawie powstało w 1995 roku. Do dziś łączy ono przede wszystkim północne dzielnice z południowymi. W tamtym czasie metro składało się tylko z jednej linii, aczkolwiek szybko się to zmieniło, ponieważ w 2015 roku oddano do użytku linię M2. Całym metrem zarządza bardzo dobrze spółka miejska. Linia M1 przemieszcza się z dzielnicy Kabaty, aż do dzielnicy Młociny. Natomiast jeżeli chodzi o linię M2, to zaczyna ona podróż od ronda Daszyńskiego, aż do dworca Wileńskiego. Linia M2 zabierze nas również do tak popularnych miejsc w Warszawie, jak na przykład: Centrum Nauki Kopernika lub Stadion Narodowy. Metro, które znajduje się w Warszawie cechuje się również tym, że jest ono bardzo bezpieczne, ponieważ za porządek w tym miejscu odpowiedzialna jest przede wszystkim Straż Metra Warszawskiego.

Bezpieczeństwo w metrze

W Warszawskiem metrze codziennie można spotkać wartowników, którzy dbają o bezpieczeństwo. Przeszli oni wszelkie szkolenia, na przykład z posługiwania się bronią palną. Wartowników wspierają również policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Na pierwszej linii metra znajduje się system informacji pasażerskiej. Dzięki czemu społeczeństwo może zdobyć wszelkie informacje na temat kierunku w jakim jedzie dane metro. Zapowiedzi w metrze linii M1 czytane są przez Ksawerego Jasieńskiego, który jest również telewizyjnym lektorem. Natomiast jeżeli chodzi o linię M2, to zapowiedzi czytane są przez Macieja Gudowskiego, który zdobył popularność nie tylko w telewizji, ale również w teatrze. Systemy ewakuacyjne są ulepszane z roku na rok, dzięki czemu działają one bardzo dobrze.

Metro w Warszawie cechuje się, jak widać, tym, że jest po prostu bardzo bezpiecznym i spokojnym miejscem, dzięki któremu dostaniemy się w dowolne miejsce pięknej Warszawy.

Napisano w Bez kategorii