Księgowość dla firm

Prowadząc firmę, bez wyjątku, czy jest to działalność osoby fizycznej, czy spółka, największym wyzwaniem jest księgowość. Obecnie wiele banków proponuję usługę księgową w ofercie konta firmowego. Czy jest to dobre rozwiązanie?
Księgowość Kraków to nie tylko księgowanie, czyli rejestracja faktur i wyliczenie podatku dochodowego i Vat-u. Księgowy jest przede wszystkim doradcą. Razem z właścicielem firmy planuje posunięcia, tak by były one jak najkorzystniejsze w rozliczeniu podatku.
Księgowość Kraków to również kadry i płace. Przeważnie kadry i płace prowadzone są przez zupełnie innego księgowego, niż księgowość podatkowa. W dużych firmach jest to bardzo poważnie rozbudowany dział, który wymaga odrębnego podejścia. Duża ilość pracowników, rozbudowane dodatki pracownicze (np. karty multisport i inne) wymagają dokładnej analizy.

księgowość kraków
Księgowość Kraków prowadzona dla firmy będącej działalnością osoby fizycznej, gdzie nie są zatrudniani pracownicy, przeważnie jest mniej skomplikowana. Tu można pokusić się o współpracę z Bankiem, który proponuje tylko najprostsze księgowanie faktur, bez żadnego doradztwa.
Od pewnego czasu firmy księgowe w swej ofercie mają również księgowość online. Jest to pełna oferta księgowa gwarantująca księgowość podatkową, deklaracje i raporty JPK, kadry i płace, środki trwałe oraz kilometrówkę do PIT i Vat. Jest to kompleksowa oferta a zagwarantowanym wsparciem specjalistów. Co myśleć o takim prowadzeniu usług księgowym? Powiem Wam, że nie jestem przekonana. Dla mnie księgowy to doradca, z którym muszę mieć kontakt, który zna moją firmę miejscami lepiej niż ja sama. Czy doradca online będzie tak dobrze znał moja działalność? Czy będzie mnie uprzedzał o większym podatku dochodowym, bądź Vacie, który się szykuje, czy raczej w dzień płatności przyśle mi email -em kwotę do zapłaty? Nie wiem, czy tylko ja tak odnoszę się do księgowości, czy tylko ja potrzebuję tak dużego wsparcia?
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz? Wsparcie księgowego w kontaktach z urzędami. Mój księgowy nie raz reprezentował mnie w Urzędzie Skarbowym, czy w Zus – ie. Jak to wygląda przy księgowości online? Obawiam się, że tu nie ma kontaktu osobistego. Nie można liczyć na wsparcie doświadczonego księgowego w kontaktach z urzędami. Księgowość Kraków, księgowość tradycyjna, gdzie znam i ściśle współpracuję z księgowym jakoś bardziej mnie przekonuje. Tak naprawdę przedsiębiorca potrzebuje wsparcia merytorycznego, a nie osoby do księgowania faktur. Taką pracę potrafi wykonać osoba po szkole średniej. Przepisy podatkowe zna niewielu.

Napisano w Bez kategorii