Handel religijny

Dewocjonalia

zaproszenia-komunijne

W internetowych sklepach katolickich często możemy nabyć różne dewocjonalia. Chodzi tu o drobne przedmioty związane z kultem religijnym takie jak: różańce, medaliki, obrazki, modlitewniki, figurki, świece, książki i akcesoria potrzebne na przykład na ślubie, Chrzcie, czy Pierwszej Komunii. Dewocjonalia sklepowe można także nabyć w sklepach stacjonarnych.

Co możemy nabyć w internetowych sklepach katolickich?

Czasem będą się one różnić cenowo, co wynika z faktu zapłaty za transport, jednak nie zmienia to faktu, że wybór dewocjonaliów jest znacznie większy w sklepach internetowych niż stacjonarnych. W tych drugich zazwyczaj mamy możliwość zakupu najpopularniejszych dewocjonaliów. Oczywistym jest więc, że nie znajdziemy tam nic oryginalnego. Z kolei w sklepach internetowych możemy natknąć się na zupełnie niecodzienne pozycje. Przykładem może być zestaw figur przedstawiających Świętych naturalniej wielkości, za który musielibyśmy zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. Zainteresowanie wzbudzi także ogromne mosiężne tabernakulum warte niewiele mniej. W niektórych sklepach można również nabyć strój dla dziecka na Pierwszą Komunię lub Chrzest. Przeważająca część asortymentu sklepów z dewocjonaliami to tanie przedmioty, głównie pamiątki i symboliczne upominki. Spotykane są także szaty liturgiczne, którymi najczęściej są alby, komże i sutanny wianek komunijny. Popularnością cieszy się również biżuteria. Jej ceny mogą sięgać kilku tysięcy złotych. Najchętniej kupowane to tanie posrebrzane łańcuszki lub medaliki. Złota biżuteria będzie odpowiednio droższa.

Popularność

Sklepy z dewocjonaliami cieszą się w Polsce dużą popularnością. Ze względu na duże zapotrzebowanie klientów na przedmioty kultu religijnego powstało sporo miejsc, gdzie można nabyć dewocjonalia w dobrych cenach. Sklepy te zyskały aprobatę klientów za sprawą rosnącego w Polsce kultu religijnego, co przekłada się na zapotrzebowanie na dewocjonalia.

Napisano w Bez kategorii