Halloween dla każdego

Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada to piękna tradycja, która skupia się na uczczeniu pamięci zmarłych. Dzień zadumy i rozmyśleń. Ludzie odwiedzają groby zmarłych, zapalają znicze, często również spotykają się w rodzinnym gronie aby powspominać zmarłe osoby.
Z założenia jest to bardzo poważne święto, wymagające od ludzi, aby zachowywali się z szacunkiem do tej tradycji.
Niestety z roku na rok, powraca jak bumerang temat Halloween.
stroje na halloween
Jest to zwyczaj związany z maskaradą, który w USA czy Kanadzie jest wybitnie hucznie obchodzony, a wielu ludzi się bardzo przykłada do przebrania na tę okazję.
Stroje na Halloween to najczęściej duchy, wiedźmy, zombie – ogółem postacie najczęściej kojarzące się ze strasznymi opowiadaniami i horrorami. Jednak nie trudno spotkać całe mnóstwo superbohaterów, rycerzy, księżniczek czy przebranych za zwierzęta ludzi.

W Polsce tradycja ta mimo, że nie jest jest nowa z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. W sklepach na każdym rogu wiszą wszelkiego rodzaju ozdoby, smakołyki czy stroje na Halloween.

Internet zalewany jest poradnikami, jak przygotować halloweenowe make-upy, potrawy czy ozdoby.
Mimo, że charakter tej tradycji jest bardzo wesoły i przebiega w atmosferze imprezowania, to znajduje on równie wielu zwolenników co przeciwników.
Przeciwnicy bardzo oburzają się na zbyt wesoły wydźwięk tradycji w momencie, gdy dzień później odbywa się święto, które to jest świętem zadumy i powagi. Co więcej uważają oni, że stroje na Halloween, które ubierają ludzie są niestosowne, a niektórzy posuwają się nawet do tego, żeby doszukiwać się w nich kultu szatana.

Po drugiej stronie barykady znajdują się zwolennicy. Są to najczęściej ludzie młodzi, którzy chcą się po prostu pobawić, a klimat Halloween jest wyjątkowo nadającym się do tego klimatem. Oczywiście w ich gronach też znajdą się fanatycy, wyśmiewający uroczystość 1 listopada.
Gdziekolwiek leży prawda należy pamiętać, żeby zachować zdrowy rozsądek, przecież uroczystość wszystkich świętych to niestety bardzo często jest parada strojów na cmentarzu..

Napisano w Bez kategorii