Firma sprzątająca Kraków

firma sprzątająca kraków

Pracowanie czy mieszkanie w czystym i zadbanym otoczeniu stanowczo podnosi komfort życia i pracy. Warto dbać o ład i porządek. Ścieranie kurzów, odkurzanie oraz pranie dywanów, mycie podług oraz okien to standardowe czynności, które każdy z nas wykonuje lub kiedyś wykonywał. Jednak coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych serwisów sprzątających, które zrobią to za nas. Powodów jest wiele, najczęściej jest to brak chęci, siły bądź czasu. Największe zapotrzebowanie na usługi firmy sprzątającej przypada na okresy przedświąteczne szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocą, czyli wtedy, kiedy natłok obowiązków jest największy.

Usługi oferowane przez firmy sprzątające

Standardowe usługi oferowane przez firmy sprzątające to odkurzanie i mycie podłogi, wycieranie kurzu, mycie luster, neutralizacja zapachów oraz opróżnienie koszy na śmieci. Bardziej wyspecjalizowane usługi zawierają też umycie sprzętów AGD, wypolerowanie armatury, umycie i dezynfekcja kabiny prysznicowej oraz sedesu, wytarcie szafek wewnątrz i opraw oświetleniowych, umycie lodówki i piekarnika od wewnątrz oraz wytarcie gniazdek.

Koszty

Ceny sprzątania mieszkań uwarunkowane są od wielu czynników i różnią się w zależności od regionu, lokalizacji oraz doświadczenia firmy sprzątającej. Koszty sprzątania mogą być uwarunkowane od powierzchni mieszkania bądź czasu, jaki będzie potrzebny do wykonania usługi. Mycie okien zazwyczaj przeliczane jest na metry, a czyszczenie mebli ustalane jest indywidualnie dla każdego mebla. Czyszczenie kuchni i łazienki to osobny koszt zazwyczaj za każde pomieszczenie osobno.

Firma sprzątająca

Odpowiednia firma sprzątająca kraków powinna spełniać cztery kategorie: nowoczesność (nowoczesne, skuteczne i sprawdzone technologie), jakość (odpowiednia cena do jakości oferowanych usług), bezpieczeństwo (godny zaufania serwis, sprawdzone rozwiązania, przeszkolony i ubezpieczony personel) oraz wygodę (łatwy kontakt, szeroka oferta). Każde zamówienie powinno być indywidualnie analizowane pod względem zakresu i częstotliwości.

Ciekawostka

Z badań przeprowadzonych w formie ankiety na dziesięciu tysiącach ludzi wynika, że odpowiedzialność za sprzątanie w domu biorą głównie kobiety. Z danych wynika, że ponad osiemdziesiąt procent osób regularnie sprzątających w domu czy mieszkaniu to kobiety, natomiast niecałe dwadzieścia procent to mężczyźni. Dane mogą się nieznacznie różnić w zależności od obszaru, na którym przeprowadzane jest badanie. Obecna ankieta została przeprowadzona w ośrodku wielkomiejskim na południu Polski.

Napisano w Dom, mieszkanie, serwis