Choinka na Święta

Tysiące ludzi świętuje Boże Narodzenie każdego roku

choinka świerk na pniu

Dla wielu rodzin część świąt Bożego Narodzenia tworzy choinkę. Ale dlaczego ustawiamy choinki? Czy to naprawdę ma coś wspólnego z Bożym Narodzeniem?

W rzeczywistości zakładanie choinki nie było pierwotnie amerykańskim zwyczajem. Być może zaczęło się już w XVI wieku jako zwyczaj niemiecki, ale na początku nie było powszechnie akceptowane. Większość ludzi nie miała takiego. Wiele obszarów kraju nawet nie obchodzi święta aż do 1800 roku. Więc oczywiście nie postawili drzewa. W Ameryce tylko bogaci zakładali choinki w pierwszej połowie XX wieku.

 

 choinka sztuczna sosna

Plus, podczas gdy tradycja przybyła z wieloma imigrantami do Nowego Świata, wielu chrześcijan traktowało to z podejrzliwością. Nie byli otwarci na pomysł posiadania drzewa w środku ich świątecznej uroczystości. W rzeczywistości wierzyli, że drzewo jest symbolem pogaństwa.

Jednak podejrzenie to nie było prawidłowe. Był to po prostu sposób na rozjaśnienie długiej zimy dla wielu ludzi, albo poprzez przyniesienie drzewa do środka i dekorowanie go, albo dekorowanie małych drzew na zewnątrz, niezależnie od dostarczonej natury. Są jeszcze tacy, którzy wierzą, że święta Bożego Narodzenia są pogańskie.

Powoli zwyczaj świątecznych choinek złapał w Stanach Zjednoczonych.

W połowie XIX wieku po raz pierwszy zostały sprzedane Amerykanom. Zostały one przyjęte przez prezydenta do Białego Domu. Zostały one ustawione na publicznych wystawach, udekorowane i piękne. Szybko stały się modne, gdy ludzie podziwiali wystawę. Pod koniec XIX wieku, znany sklep detaliczny sprzedawał sztuczne drzewa swoim klientom.

Tradycyjnie choinka sztuczna biała oraz choinka sztuczna sosna powinna być ustawiona podczas przesilenia zimowego. Jednak wydaje się, że nowoczesny marketing przesunął okres świąteczny, aby rozpocząć wcześniej, czasami nawet przed Świętem Dziękczynienia! Wiele rodzin bierze teraz udział w długim Święcie Dziękczynienia, aby ustawić choinkę i wszystkie dekoracje.

Choinka świerk na pniu powinna zostać zdjęta w pierwszym tygodniu stycznia. Jednak większość ludzi nie zdejmuje tego z dniem 1 stycznia, ze względu na historię starych żon, że cokolwiek robisz 1 stycznia, będziesz robił przez cały rok. Skoro branie ozdób z drzewa i wyciąganie drzewa z domu to ciężka praca, niektórzy ludzie wierzą, że zrobienie tego będzie oznaczać, że będą ciężko pracować przez cały rok!

Jeśli jesteś zestresowany przez planowanie świąt, upewnij się, że dostaję mój darmowy raport na temat „Planowania Świąt Bożego Narodzenia rozpoczyna się wcześnie!” Pomoże Ci zaplanować swoje święta Bożego Narodzenia i ułatwić im pracę.

Napisano w basen, Bez kategorii, biura podrozy, budowa, budownictwo, Dentysta, Edukacja, edukacja dzieci, elektryczność, energia solarna, fizjoterapia, hale, hotel, karty plastikowe, kolportaz ulotek, komputery, Kraków, kupno mieszkań, kurs nauki jazdy