Bolerko komunijne jako rzecz niezbędna na komunji

Pierwsza komunia święta jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu dziecka. Aby była ona naprawdę wyjątkowym przeżyciem, należ pomóc dziecku się do niej odpowiednio przygotować. W jaki sposób to zrobić? Oto kilka przydatnych wskazówek. Po pierwsze i najważniejsze: pierwsza komunia święta jest przede wszystkim wydarzeniem o charakterze religijnym i duchowym. Zatem, należy uświadamiać dziecku, że samo przystąpienie do sakramentu jest ważniejsze niż jego oprawa, czyli przyjęcie komunijne i otrzymane prezenty. Należy także zadbać, aby dziecko nadmiernie się nie stresowało- w tym celu trzeba z nim dużo rozmawiać i uspokajać je mówiąc, że wszystko na pewno będzie dobrze i że jego ewentualne drobne pomyłki podczas mszy świętej nie będą niczym niewłaściwym.
bolerko komunijne
Po drugie: należy zadbać o to żeby przyjęcie komunijne dziecka miało odpowiednio uroczysty a zarazem ciepły i rodzinny charakter. Pamiętaj: ważniejsze niż ilość i ekskluzywność podanych na stół potraw jest to, aby wszyscy byli spokojni i w dobrym humorze. Pod żadnym pozorem nie wolno też zapomnieć, że to dziecko jest bohaterem przyjęcia! To ono powinno być w centrum uwagi, to na nim powinni koncentrować się wszyscy obecni. Po trzecie i ostatnie: bardzo ważna (zwłaszcza dla dziewczynek!) jest kreacja komunijna. Owszem, jak mówi przysłowie: „nie szata zdobi człowieka”… jednak odpowiedni strój podkreśla wagę i rangę wydarzenia, oraz pomaga dziecku czuć się dobrze i pewnie. Jak wybrać najpiękniejszą sukienkę komunijną? Warto postawić na prostotę, bezpretensjonalność i skromność. Zbyt strojna sukienka imitująca suknię ślubną będzie wyglądać niestosownie i groteskowo. Pamiętaj także, że ogromny wpływ na charakter całości kreacji mają dodatki, takie jak: rękawiczki, torebka, wianek, bolerko komunijne

Bolerka komunijne są przeuroczym, dziewczęcym dodatkiem! Bolerko komunijne może być bardzo proste, albo nieco fikuśne. Może mieć różną długość i krój. Może być eleganckie, albo dziewczęce. Na rynku mody komunijnej znajdziesz ogromny wybór różnego typu bolerek.

Napisano w Bez kategorii